Анна Копилова розповідає про свої нові проекти
12 березня 2014
Анна Копилова розповідає про свої нові проекти

Минулого року сотням дітей допомогла вивчити перші літери дивовижна Абетка, ілюстрована шедеврами з Національного музею мистецтв імені Ханенків! А вже незабаром її автор –  мама двох дітей Анна Копилова – презентує одразу два нових проекти. "Лісова пісня" Лесі Українки в сучасному оформленні Поліни Дорошенко та "Червона книжечка" з ілюстраціями Олени Васик і дизайном Дмитра Єрмолова будуть представлені на стенді видавництва "Основи" на Книжковому Арсеналі, якій відбудеться з 9 по 13 квітня.

 

Про те, що надихає її на створення яскравих та цікавих дитячих книжок, Анна Копилова розповіла в невеликому бліц-інтерв'ю:


Ти пам'ятаєш власну першу книжку?

Моєю першою книгою був радянський атлас світу. Дивно, але я зовсім не пам'ятаю першої абетки, та досконало пам'ятаю шрифт, яким у атласі були виділені столиці. А ще заворожували кольори політичної карти світу, поле для дитячої фантазії)

 

А які книжки подобаються твоїм малюкам?

Мої діти взагалі дуже люблять книжки, навіть більше ніж мультики. В різні періоди подобались різні книжки, цікаво, молодша зараз дуже полюбила Хантера Томпсона "Ромовий щоденник", заходить до спальні і робить вигляд, що читає.

 

На твою думку, яких видань не вистачає сучасним дітям?

Не вистачає їм книжок з якісними ілюстраціями. Просто естетичні смаки з самого дитинства закладаються, а деякі наші книжки просто можуть налякати.

 

Що наштовхнуло тебе на ідею зробити дитячу версію Червоної книги?

Ідея "Червоної Книжечки" виникла дуже давно, мені здається, ще в школі. Коли на уроках біології вчителька казала, що ця рослина настільки рідкісна, що входить до Червоної книги, я уявляла щось величезне, з червоним саф'яном і обов'язково в одному екземплярі. Таке собі Житіє Святих Рослин)) Це все жарти, просто дуже хочеться підвищити якість українських книжок.

 

А з чого розпочалась робота над перевиданням в сучасному оформленні "Лісової пісні" Лесі Українки?

Захотілось зробити якісне та стильне видання зі шкільної програми, сподіваюсь, це переросте в серію. Це дуже красивий твір, романтичний. Не вистачає зараз школярам такої природної романтики, все таке комп'ютерне, пластикове.

 

Хто особисто твій улюблений персонаж "Лісової пісні"?

Улюблений персонаж....гм.. напевно Килина. Таке живописне стерво, а головне – скільки килин серед нас, і як цю Килину в собі придушити.

 

Як ти вважаєш, чи можливо виховати в дитині любов до читання?

Дитину дуже просто привчити читати:

1. викинути телевізор;

2. самим читати, бажано, щоб малеча це бачила, і тоді буде повторювати за вами;

3. не лінуватись і читати малечі!