У квітні видавництво «Основи» за підтримки Stedley Art Foundation презентує книгу «Мистецтво українських шістдесятників»
06 березня 2015
У квітні видавництво «Основи» за підтримки Stedley Art Foundation презентує книгу «Мистецтво українських шістдесятників»

У квітні видавництво «Основи» за підтримки Stedley Art Foundation презентує книгу «Мистецтво українських шістдесятників», присвячену найяскравішому періоду українського неофіційного мистецтва радянських часів Упорядники книги – молоді, але вже відомі в культурній сфері мистецтвознавці Ольга Балашова та Лізавета Герман.

Робота над виданням тривала два роки і за цей час в упорядкуванні матеріалів взяли участь понад 70 експертів – мистецтвознавців, дослідників, колекціонерів, художників, їхніх рідних та близьких. Книга включатиме 15 розділів про чільних авторів 1960-х рр, огляд тенденцій того періоду та аналіз їхніх історичних передумов, а також репродукції понад 300 творів живопису, графіки, скульптури і монументального мистецтва, чимало з яких будуть опубліковані вперше. Презентація видання відбудеться в рамках фестивалю "Книжковий арсенал" 22-26 квітня 2015 року.

Стелла Беньямінова, засновниця Stedley Art Foundation: "Досі залишається чимало прогалин у знанні історії, нам дуже не вистачає правдивих свідчень минулих років. Бракує інформації практично про все XX століття: вона була спотвореною і закритою для нас. Багатьом працівникам культури було зручно приховувати справжній стан речей, а вільнодумна інтелігенція, яка могла б правдиво описати свій час, не мала можливості відкрито говорити".

Книга вперше репрезентує чимало унікальних фактів і матеріалів, які протягом десятиліть були недоступними широкому загалу. Упорядники впевнені: мистецтво українських нонконформістів 1960-х варте того, щоб зайняти належне місце в світовому культурному процесі.

Ольга Балашова: "Про культуру шістдесятих у світі написано тисячі книжок, в Україні "Мистецтво українських шістдесятників " – перша. Ми намагалися відобразити в нашому виданні не тільки різні регіони – Київ, Харків, Одесу, Львів та Ужгород, але й різні сфери культури – візуальне мистецтво, літературу, музику, кіно й архітектуру". Створена цілою командою авторів різних поколінь, книга «Мистецтво українських шістдесятників» буде цікавою як фахівцям, що давно цікавляться культурою цих буремних років, так і тим, хто тільки відкриває для себе українське неофіційне мистецтво часів "залізної завіси".

Лізавета Герман: "Ми не намагалися раз і назавжди закарбувати під обкладинкою цього видання якийсь єдиний канонічний образ шістдесятих. Скоріше, навпаки, – нашою метою було подати цей важливий для нашої історії період таким, яким він зображений у художніх роботах і спогадах їхніх авторів – яскравим, важким, суперечливим, повним розчарувань і надій". На обкладинці – Зарецький В., Горська А., Смирнов В. (при участі Лимарєва А., Плаксія Б.), Стяг перемоги (езкіз мозаїки в Краснодоні), 1968, аплікація, картон.