Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло

Андрій Кириленко: Незважаючи на революції, кризи чи війни, IT-галузь України постійно розвивалася


Мала електронна обчислювальна машина – один з перших у світі комп'ютерів, який створили у Феофанії, під Києвом
Андрій Кириленко, професор фінансів у Кембриджі, ділиться історією створення путівника "Awesome Digital Ukraine".
 
 
 

Після закінчення навчання, я вступив до Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні, округ Колумбія. Наступні дванадцять років я допомагав країнам з усього світу долати кризи, переважно фінансового характеру. Коли глобальна криза вразила США, я приєднався до уряду країни, щоб допомогти подолати фінансові проблеми. За цей час я зрозумів, що люди в країнах з надійними фінансовими ринками мали більші можливості в здобутті освіти, заснуванні компанії, придбанні будинку та гарному житті в старості. Найбільшим питанням, яким я задався стало те, чому в одних країнах фінансові ринки працюють, тоді як в інших ні.

 

 

Щоб знайти наукову відповідь на це питання, я залишив боротьбу з кризами для інших, тоді як сам у 2012 році повернувся до академічної роботи. Але в кінці 2013 року, криза повернувся в Україну з подвійною силою. Цього разу люди гинули, намагаючись зробити те, що мені пощастило зробити пару десятків років тому – залишити радянське минуле позаду, в пошуках чогось кращого. Це змусило мене повернутися і знову почати вивчати Україну. Для мене економічний шлях України виглядав так, як і в багатьох країнах, що застрягли в підвішеному стані.. Одна програма МВФ за іншою, один невдалий уряд за іншим, один бурхливий рух за іншим. До того часу я також зрозумів, що не існує еволюційного виходу з поганого економічного становища. Минуле продовжує тягнути вас назад. Існує тільки один вихід - прийняти виклик і зробити сміливий крок.

 

 

Спочатку я хотів написати велику, важливу і нудну книгу про економічну історію незалежної України, щоб хтось у майбутньому міг її прочитати та допомогти країні зробити сміливий крок, який їй потрібен. Але я зрозумів, що не маю ні досвіду, ні таланту писати таку книгу.

Однак, досліджуючи економічні показники України протягом останніх 25 років, я почав помічати одну й ту саму річ знову і знову – хоч в Україні не було яскравого фінансового ринку, у нас дуже жваво розвивалася галузь IT. Незважаючи на революції, кризи чи війни, IT-галузь України постійно розвивалася. Вона швидко стала глобальною та дуже конкурентно спроможною в багатьох містах країни одночасно, а не в якомусь одному центрі. 
 

 

Вивчаючи це, я дізнався неймовірно цікаві речі. Разом з Тетяною Тищук, з Київської Школи Економіки, ми написали про ці «цікаві речі» у форматі “Awesome”, який розробили Дана Павличко та команда видавництва «Основи». Сподіваюсь, ви знайдете цю інформацію такою ж цікавою, якою вважаємо її ми. Я вірю, що люди, які так багато зробили для глобального розвитку цивілізації в цифровій сфері, можуть впоратися з новими викликами, знайти шляхи та зробити рішучі кроки для процвітання і гарного життя. Насправді я не просто вірю в це, я впевнений у цьому.
 
 
Передзвоніть мені