Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло

 

Кохайтеся, чорнобриві: нове видання «Катерина» Тараса Шевченка

 

Цього літа готуємо подарункове видання класики української літератури. У новому дизайні постане «Катерина» Тараса Шевченка з ілюстраціями Миколи Толмачова.

 

 
 
Ганна Копилова, арт-директорка видавництва, коментує вибір ілюстратора: «Я справді довго, а точніше 3 роки шукала художника, який зможе втілити такий особливий творчий задум. Це було не легко, адже тема зовсім не нова. Та Коля впорався на всі 200 відсотків. Символізм зображених сюжетів зачаровує глядача з перших секунд. Я дуже рада нашій співпраці! Додам, що саме романтична поетика ”Катерини” сформувала візуальну стилістику проекту».
 
 
Микола Толмачов зізнається, що робота над ілюстраціями Шевченка це виклик для будь-якого художника, оскільки потрібно побороти власні кліше про автора як канонізованого поета.
 
 
 
Митець розповідає про процес створення ілюстрацій: «Я кожної ночі шукав образи, не міг зрозуміти, чому так важко знайти натхнення. Напевно, тому що я всіх персонажів сприймав як однаково хороших і якоюсь мірою «правильних», але жоден не видавався особливо харизматичним, цікавим і близьким. Врешті, я вирішив відкинути упередження, почав працювати і спробував зобразити власну інтерпретацію. Скажу ще, що це був мій перший досвід роботи над виданням книжки».
 
 
 
Молодий художник давно мріяв створювати книги, як, наприклад, ранній Клімт. У 19 років Миколі Толмачову вдалося підкорити своїм талантом експертів у світі сучасного мистецтва і виграти грант на навчання у Франції від Фонду культурної дипломатії UART.
 
 
 
«Катерина» з ілюстраціями Миколи Толмачова буде у продажу з серпня 2018.
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Передзвоніть мені