Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло

Книжки про книжки

 


 
 

Книжка – завжди більше, ніж текст. Наша редакторка Анастасія Денисенко обрала три книги про книговидання і важливість форми.


 

Aldo Manuzio Renaissance in Venice

Це видання створили у 2016 році спеціально до однойменної виставки у Галереї Академія, Венеція. У книжці йдеться про видавничу справу великого Альдо Мануціо, який працював на початку XVI століття. Його книги виходили під знаменитою маркою якоря й дельфіна.

 

Майстер епохи Відродження пропагував творчий підхід та продуманий дизайн. Заснувавши книговидавничу справу у Венеції, Альдо Мануціо хотів друкувати класичні грецькі тексти. Щоб зробити свої книжки популярнішими, він запрошував редакторами відомих філологів того часу.

 

У 1501 році він презентував новий формат – octavo (формат видання розміром у восьму частину типографського аркуша), із текстовим набором курсивом. Елегантні книжки із широкими полями й якісною версткою можна було читати у подорожах, вдома чи позичати друзями-гуманістам.

 


Навколо прогресивного Альдо Мануціо збиралася «тусовка» гуманістів. Він об’єднав вчених у коло «Нової Академії». Серед друзів сучасників був, наприклад, Еразм Роттердамський, автор знаменитої «Похвали Глупоті».

 


Książka do zrobienia

Це інтерактивне польське видання про всі етапи створення книжки: від ідеї до моменту, коли з типографії привозять вже друковану книгу.

Минулого року Książka do zrobienia перемогла на найпрестижнішій виставці дитячої книжки в Болонії в категорії Art Books. Авторка ідеї – художниця і письменниця Александра Чеслак.

Читачі її книжок отримують досвід співавторів. Вони можуть вписати у книгу свої уявлення про натхнення, засоби виразності, зв’язок між словами та образами. Такі книжки дозволяють самостійно дослідити те, як хаос перетворюється у гармонійну композицію.

 
 

Jak Zrobić Książkę?

Дизайнери з варшавської студії Peryferie переконані: книжку, яку хочеться потримати у руках, може створити кожен.


Вони не лише самі видають прекрасні екземпляри, які схвалив би й Мануціо, але й навчають цьому всіх охочих на воркшопах. А ще роблять про це красиві видання, надруковані обмеженим накладом методом ризографії. Jak Zrobić Książkę? – крихітний ілюстрований посібник, в якому викладені сакральні знання: від історичних відомостей до порад з інтролігації (ремесло виготовлення книг, записників та палітурок).

 
 
 
Передзвоніть мені