Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло

Як продавати бренд Україна?

 

Анна Копилова, арт-директорка видавництва «Основи», розповіла про проект “Awesome”

Які образи про Україну виникають в іноземців? Шевченко, Чорнобиль, Революція, Клички, можливо, ще кілька інших. Ми з Даною Павличко захотіли розповісти про неї інше, показати всю таку різну красу. Без пафосу, шароварщини, золотих маківок церков, але з іронією і здоровим патріотизмом. У нас найкраще вдається видавати книжки, тому з їхньою допомогою ми взялися втілювати це бажання.
 
Ми називаємо книжки серії “Awesome” путівниками, хоч однозначно визначити їхній жанр складно. Напевно, це іронічні словники про те, що ми любимо в Україні, про все цікаве й варте уваги в її містах.
 
 
Першою була книжка “Awesome Ukraine”. З моменту її виходу пройшло уже 6 років, і зараз у нас є вже 5 перевидань.
Створювати серію ми починали троє: Дана, я і графічний дизайнер. Тепер над кожною новим виданням працює людей 15. Це ілюстратори, дизайнери, ресерчери, автори, перекладачі. Для нас особливо важить ідеальне англомовне звучання тексту. Візуальний контент у цих книжках не менш важливий.

Окрім “Awesome Ukraine”, до серії входять путівники Львовом, Одесою, Києвом. У травні вийде книжка “Awesome Dnipro” за підтримки промислової компанії Інтерпайп. Влітку плануємо видати “Awesome Kharkiv”. Ми продали вже близько 40 тисяч примірників. Для українського ринку це справді багато.
 
Ми пишаємося тим, що створюємо новий образ України, можемо розказати і про Києво‑Печерську лавру, і про клуб “Сloser”, і про традиційну їжу, і про те, де знайти найсмачніші веганські страви.
 
 
Я переконана, що Україна може привернути увагу іноземців, але це потрібно робити не за допомогою загальних образів і, тим паче, без шароварщини. Тому у путівниках ми розповідаємо про конкретних осіб, місця, події, навіть і особливо, якщо це щось ексцентричне й дивне для європейців. Врешті, ми маємо використовувати свій пострадянський шарм як перевагу.
 
 
Путівники «Awesome» – найкращий подарунок для іноземців: друзів чи бізнес-партнерів. Україна така Awesome! Про неї потрібно розповідати як про бренд, тоді туристи захочуть її відвідати.
Передзвоніть мені