Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло
Як створювали книжку «Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай»
 
Влітку 2018 року видавництво «Основи» презентувало першу інтерактивну дитячу книжку про мистецтво. «Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай» –  книжка, у якій зібрані найцікавіші вправи і завдання. Вона розроблена спільно з командою Національного художнього музею України (НХМУ).

 

Розповідаємо про те, як був створений актівіті-бук «Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай».
 
 

Ганна Копилова,

арт-директорка видавництва

Український книжковий ринок має багато білих плям. Наше завдання – створити власний якісний контент. Особливо, якщо йдеться про дитячу літературу. Коли працюємо з книжками, які пов’язані з розвитком культурної освіти, жартуємо, що це для того, щоб наші діти були кращими, ніж ми, щоб не голосували за умовних януковичів. Саме тому ми співпрацюємо з музеями.
 
Першим таким проектом була «Абетка», яку ми розробили на основі експозиції Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків.  Логічним продовженням стала співпраця з НХМУ. Більшість відомих музеїв світу мають свій мерч. В Україні ця гілка лише почала розвиватися. І ми дуже раді, що зробили свій внесок з інтерактивною книжкою  «Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай».
 
Спочатку була ідея створити книжку активностей, але в результаті, що дуже круто, вийшла книга із чіткою драматургією. Виконуючи завдання від Мамая та Лева, дитина крок за кроком вивчає що таке мистецтво. Ми розробили дизайн та контент спеціально для цієї книги. Вони відповідають і нашому баченню, і тому, яким є сучасний НХМУ.
 
Ми бачимо, що дітям подобається виконувати завдання із книжки. Неодноразово траплялися випадки, коли маленькі читачі брали своїх батьків за руки і казали: «Ходімо тепер до музею разом».
 
 
 

Оля Балашова,

заступниця Генерального директора з питань розвитку НХМУ

Як зацікавити дітей ходити до музею?  Запропонувати їм створити власний. Саме це ми зробили разом з книжкою «Мій Музей. Пиши, малюй, вирізай». Діти (і батьки, до речі, теж) можуть водночас реалізовувати власні творчі ідеї і взаємодіяти із реальним простором НХМУ. Для книжки ми використали 52 репродукції художніх робіт, які є в експозиції.  
 
Цей актівіті-бук (як такі книги називають в англомовному просторі) рекомендований для дітей від 7 до 15 років. Я вважаю, що дуже важливо виховувати діток в оточенні мистецтва. Навіть немовлятам корисно регулярно бувати в атмосфері музею, а з нашою книжкою маленькі дослідники зможуть навчитися розуміти візуальну культуру. До речі, в НХМУ є освітні інтерактивні програми, з якими змалку можна заглиблюватися у тему мистецтва. Одна з них – квест музеєм, розроблений на основі книжки «Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай».
 
НХМУ – найсучасніший український музей. Насправді, сучасність і навіть майбутнє вже давно серед нас,  важливо – навчитися у це вірити. У нас у музеї є лекторії та освітні програми, аудіо-гід, начитаний зірками, доповнена реальність, регулярні круті виставкові проекти, а тепер ще й неймовірний актівіті-бук.
 
 

Закентій Горобйов,

арт-директор студії Hooga. Design

Нас з командою дуже надихнула сама ідея створення інтерактивної дитячої книжки про музей та мистецтво. ЇЇ завдання – через гру познайомити дітей з візуальним мистецтвом, дозволити їм відчути себе художником.
 
Ми не хотіли обмежувати дитячу творчість рамками, тому багато елементів у книжці це просто контури. Ми вирішили дати багато незаповненого простору, аби діти самі розмальовували книжку, зробили її для себе. Щоб книжка виділялася серед інших, ми додали один яскравий колір.
 
Мені особливо цікаво працювати над проектами для дітей. Переконаний, що у дітей значно гнучкіший розум, ніж у нас, дорослих. Форма гри чудово підходить для того, щоб навчати дітей, давати їм нову інформацію. Маленькі читачі самі вигадують, у них неймовірна фантазія, тому їх не варто обмежувати у творчості, потрібно лиш давати вектори руху.
 
 

Замовити книжку «Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай» можна онлайн.

 
 
Передзвоніть мені