Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло
Ознайомитись з товаром
Олеся Геращенко (Шамбур)

Книга досліджує рефлексії сучасної художньої спільноти на події в Україні під час Революції Гідності та війни з Росією, розкриваючи потенціал мистецтва у вирішенні суспільних конфліктів.

750 грн.
Передзамовлення В наявності з 27.12.2021

НеСвідоме мистецтво. Художні рефлексії. Україна після 2013.

У книзі зібрано більше п’ятидесяти інтерв’ю з визначними художниками/-цями, кураторами/-ками й мистецтвознавцями/-вицями, які розповідають про свою громадянську та художню реакцію на сучасні події в Україні. Разом із авторкою вони розмірковують над трансформаційною силою мистецтва у вирішенні суспільних конфліктів та ролі митця в цьому процесі. Книга існує на різних рівнях прочитання: на рівні художнього образу, мистецької рефлексії та документальних свідчень. Тим, хто прагне пізнати та зрозуміти сучасну Україну, вона пропонує скористатись найбезпосереднішою та універсальною мовою — художніми образами.

До книги​​ увійшло понад 100 репродукцій візуальних робіт, наданих художниками/-цями, українськими музеями і приватними галереями.

«Художники/-ці, які фіксують надрив сьогодення, залишають артефакти для майбутніх культурних археологів/-инь.Соціально ангажовані митці/-сткині працюють, бо розуміють піковість ситуації, але навіть ті художники/-ці, які стверджують, що не звертаються до теми війни, у своїх роботах демонструють протилежне. Саме ця зона осмисленого й неосмисленого художнього впливу становить простір цієї книжки».

«Мистецтво має творчий потенціал до виявлення й загоєння, а також силу для налагодження стосунків. Воно стає містком не лише до внутрішнього світу особистості, а й до динамічного ландшафту взаємин між людьми, сім’ями, громадами та націями. Мистецтво поєднує в собі колективний наратив, який охоплює свідчення про страждання, втрату, конфлікт і дискримінацію, а також дає можливість найслабшим бути почутими. Воно здатне створити відчуття безпеки, у межах якого з’являється місце для порозуміння, возз’єднання та прощення» — Олеся Геращенко (Шамбур)

Олеся Геращенко (Шамбур)

Олеся Геращенко (Шамбур) — дослідниця культурології Докторської школи НаУКМА, наукова співробітниця Центру досліджень медіації та діалогу, засновниця громадської організації «Український центр злагоди», співавторка дослідження «Природа майбутніх конфліктів» Гаазького Центру стратегічних досліджень.

Додаткова
інформація про товар

978-966-500-682-4

2021

256 с.

270x200mm

Тверда

«Нова пошта»

Міжнародна доставка