TOP 10 книг від Дани Павличко

 

Як завжди, під Новий рік підбиваю підсумки улюблених книжок за 2017 рік і даю поради, що подарувати дитині, дружині, куму, брату і свату. Звісно ж, чемним діткам і дорослим під ялинку треба класти книжку.

 

1. Для маркетолога. «Десять смертних гріхів маркетингу», Філіп Котлер (КСД, 2017).

Філіп Котлер – визнаний гуру маркетингу. Професор Школи менеджменту Дж. Л. Келлоґа при Північно-Західному університеті в штаті Іллінойс, США – одного з провідних закладів світу в галузі бізнесу. Він є автором понад 60 книг із маркетингу. Його книги – бестселери та важливі для прочитання усім, хто цікавиться комунікаціями, продажами та маркетингом. Котлер визначає десять найпоширеніших і найнебезпечніших помилок, яких припускаються маркетологи, і як їх уникнути. Але ці десять помилок – це набагато більше, ніж просто факапи: це недоліки, які не дозволяють компаніям досягти успіху на ринку.

2. Для поціновувача мистецтва. Коробка «Семенко100» (Лоція, 2017).

Коробка із сотнею артбуків на вірші поета-панфутуриста Михайля Семенка. Автори – художники Михайло Букша, Ольга Гайдаш, Катя Лесів та Романа Рубан. Кожен художник на власний розсуд відбирав тексти та спосіб їхнього оформлення. Видавництво представило «Семенко100» лімітованим накладом у 500 примірників.

3. Для того, у кого все є. «Творча впевненість. Як розкрити свій потенціал», Том і Девід Келлі (Основи, 2017).

Автори бестселеру, брати Девід та Том Келлі переконані, що кожен з нас є творчим і здатен створювати інновації. У книзі вони розповідають про власний досвід реалізації цього принципу в легендарних IDEO та d.school – Інституті дизайну імені Гассо Платтнера у Стенфордському університеті. Підхід, який вони застосовували роками, радикально змінив процес створення інновацій у компаніях у всьому світі. Брати Келлі допомогли незліченній кількості людей виплекати в собі здатність до створення нового. Саме тому український переклад цього світового бестселера – це амбітна спроба показати українським читачам, як можна змінити страх на відвагу, спланувати шлях від чистого аркуша до відкриття, навчити себе не боятися помилок та плідно співпрацювати з однодумцями. Творити впевнено щодня.

4. Для підприємця. «Викрадачі вогню. Таємна революція змінених станів», Стівен Котлер, Джеймі Уіл (Yakaboo Publishing, 2017).

Це провокаційне дослідження того, як можна стати продуктивнішим. Путівник для тих, хто хоче радикально оновити своє життя. Через призму психології, нейробіології, технологій та фармакології автори вивчають змінені людські стани в гонитві за суперефективністю.

5. Для автора. «В очікуванні копірайтера», Стаська Падалка (Pabulum, 2017).

Новий український нон-фікшн від чудового маленького видавництва «Pabulum». Стаська Падалка – копірайтерка креативного агентства «Arriba!», лекторка у Школі реклами і дизайну «Багаж» та на багатьох інших платформах, кординаторка центру «Litosvita» в Харкові. Книга стане в нагоді потенційним і тим, що вже практикують, копірайтерам, райтерам, SMM-щикам і всім, хто обрав текст за спосіб заробітку.

6. Для найменших. «Калябетка», ілюстратор Ян Байтлік (Основи, 2017).

У цій книжці можна писати, малювати, ліпити, згинати й різати сторінки. Поринувши в захопливу творчість, діти із захватом перетворюватимуть літери на комах, крокодилові зуби, хмарочоси, використовуючи при цьому навіть зубну пасту для привидів.

7. Для історика. «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова», Філіп Сендс (Видавництво Старого Лева, 2017).

Дуже важлива книга, в якій, немов у детективній історії, досліджується створення та розвиток світової системи правових понять, що виникла після досвіду Другої світової війни. Книга описує життя двох чоловіків, які одночасно створили концепти «геноциду» та «злочину проти людства» – обидва, не знаючи одне одного, навчалися в одному університеті, у тих самих професорів у Львові. Що цікаво, про них мало хто знає у Львові та Україні.

8. Кожному українцю. «Про тиранію. Двадцять уроків ХХ століття», Тимоті Снайдер (Медуза, 2017).

Книга #1 у списку бестселерів «New York Times». Сьогодні наше політичне замовлення стикається з новими загрозами, що не далеко відійшли від тоталітаризмів ХХ століття. Ми не мудріші, ніж європейці, що бачили, як демократія перетворюється на фашизм, нацизм чи комунізм. Наша єдина перевага полягає в тому, що ми можемо вчитися на власному досвіді.

9. Для читачів з почуттям гумору. «Колір магії», Террі Пратчетт (Видавництво Старого Лева, 2017).

Це перший роман із серії «Дискосвіт» майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман й досі захопливий і смішний. Ви неодмінно станете пошановувачами Пратчеттового стилю та інших його книжок.

10. Для маленьких мандрівників. «Атлас Пригод», Рейчел Вільямс (#книголав, 2017).

Чудова книжка для дітей 7-10 років. Батьки і діти зможуть разом пройти сотні випробувань, дізнатися нові факти про весь світ. З книгою Ви побуваєте в семи куточках земної кулі та надихнетеся на власні подорожі.

Передзвоніть мені