Ми використовуємо Cookies. Навіщо?
Зрозуміло

 

Організатори та члени журі про враження від Ukrainian Young Book Design Awards 2020

Ukrainian Young Book Design Awards (UYBDA) — це історія про талановитих книжкових дизайнерів, мужність, молодість та свободу. Історія, яка об’єднала понад 400 дизайнерів з України, Польщі, Німеччини, Ізраїлю, Угорщини, Литви, США та інших країн. Кожен учасник мав можливість подати свої роботи у чотирьох номінаціях: обкладинка, ілюстрації, макет та загальна концепція. У конкурсі могли брати участь усі від 14 до 30 років, незалежно від спеціалізації, національності та країни проживання.
 

Видавництво «Основи» разом із L/Y Studio (ex Hooga.design) заснували Ukrainian Young Book Design Awards у 2019 році. Основними організаторами стали 3 людини: Дмитро Яринич, засновник L/Y студії дизайну, Анна Копилова, арт-директорка видавництва «Основи» та Дана Павличко, директорка видавництва «Основи».

 

«Нам цікаво відкривати нові імена в дизайні та чути ще непочуті голоси!», — говорить про UYBDA Анна Копилова.

 

Організатори вважають, що майбутнє залежить від дизайну, тож конкурс дає можливість кожному розповісти свою історію.

 

«Ви можете розповідати історії за допомогою дизайну. Ми не обмежуємо наших учасників темами їхніх робіт і приймаємо заявки від дизайнерів з усього світу. Ми цінуємо свободу і хочемо почути історії, які люди хочуть розповісти за допомогою дизайну», — каже Дмитро Яринич.

 

Цьогорічні члени журі не менш цікаві особистості, аніж організатори:

 

1. Антон Борзов, перший дизайнер WhatsApp. Він займається дизайном продуктів вже більше 20 років.

 

2. Сергій Майдуков, його ілюстрації були опубліковані в The New Yorker, The Washington Post, The Guardian, The Financial Times.

 

3. Ольга Протасова, ілюстраторка та графічна дизайнерка, активістка ілюстраторської спільноти.

 

4. Варвара Перекрест, ілюстраторка та кваліфікована викладачка ілюстрацій, кураторка у Projector, працювала у Британській раді, Intel, Docudays UA, Depot Ireland, Ukrainian Fashion Week.

 

5. Ольга Жук, перша кураторка фестивалю «Книжковий Арсенал» (2010 - 2015), очолювала департамент культурної дипломатії МЗС України, креативна директорка Центру Довженка.

 

«На мою думку, цей проект надзвичайно дивовижний, надзвичайно важливий, оскільки такі конкурси — це лише одна з небагатьох платформ, де можна спробувати нові речі і, можливо, запропонувати супер-експериментальні, дивні ідеї, які ніхто не втілював раніше. Це цікаво і може спрацювати», — каже Варвара Перекрест.

 

 

Сергій Майдуков додає: «Професійний конкурс є однією з передумов для зростання. Останнім часом поширена думка, що порівнювати себе з кимось не корисно. Це зрозуміло, дивлячись на когось можна почати стресувати та взагалі втратити продуктивність. Але завжди є хтось, хто робить те, що ти робиш, краще. Та головне, щоб бажання розвиватись в професійній сфері не зникало».

 

 

Усі члени журі мають спільну думку, що цей конкурс — це унікальна можливість для кожного, хто працює у творчій галузі та бачить майбутнє сучасних книг.

 

Виставка найкращих робіт UYBDA мала проходити вживу, щоб люди могли оцінити не тільки композиційні прийоми робіт, але й обсяг, фактуру та унікальні ідеї молодих ілюстраторів. Однак, хоча і вимушено, онлайн-формат відкрив нові можливості представлення дизайнерських робіт. Організатори додали до основних візуальних матеріалів ще й відео-вступ до кожного учасника. Це дозволило зануритись у процес роботи авторів і зрозуміти ідею дизайну.

 

Ольга Протасова, одна з членів журі, розповідає про фіналістів Ukrainian Young Book Design Awards 2020: «Є безліч цікавих, глибоких робіт з чудовими технічними рішеннями та підходами. Учасники вражають своїм вибором незвичних тем та неортодоксальних рішень — це зачаровує!».

 

 

Фіналісти UYBDA продемонстрували, наскільки складними, різноманітними та концептуально збалансованими можуть бути їх підходи: від народження ідеї до її втілення в макеті майбутньої книги. Чи то обкладинка здатна привернути увагу, чи це частина цілісного дизайну — діалог тексту та ілюстрації, розповіді автора та його візуальне представлення залишається основою роботи.

 

«З великим задоволенням я переглянув усі роботи, а їх була чимала кількість. Всі роботи високої якості, і це лише додає задоволення від перегляду. Я переконаний, що і переможці, і учасники, надихнуть український дизайн, ілюстрацію та видавничу справу новою життєвою силою. Це було приголомшливо!», — каже Антон Борзов.

 

 

Сьогодні, коли література та усі сенси стали доступними для громадськості завдяки Інтернету, концепція друкованої книги набула абсолютно нового значення. Тепер це стосується кожного: і письменників, і графічних дизайнерів, і читачів. Нові сенси породжують нові можливості, а також нові виклики. Саме тому, за думкою організаторів Ukrainian Young Book Design Awards, так важливо дати молодим дизайнерам можливість створювати нові сенси та створювати унікальний дизайн сучасної книги.

 

На офіційному сайті UYBDA 2020 та YouTube ви можете дізнатись більше про переможців та побачити найкращі роботи.

 

Якщо ви хочете бути в курсі новин та інформації про конкурс, слідкуйте за UYBDA у соціальних мережах: Facebook та Instagram.

 

Передзвоніть мені